Hoppa till innehållet

Dagbio: Blue Bayou.

  • Dagbio: Blue Bayou
  • Dagbio: Blue Bayou
  • Dagbio: Blue Bayou
Datum
Laddar...
Biljetterna släpps 16 mars kl 15:00!

Om filmen

Den prisbelönta författaren/regissören Justin Chon skriver och regisserar Blue Bayou, en rörande och aktuell berättelse om en amerikansk familj som kämpar för sin framtid.

Antonio LeBlanc (Chon), är adopterad från Korea, har vuxit upp i en liten stad i Louisiana, är gift med sitt livs kärlek Kathy (Alicia Vikander) och styvfar till deras älskade dotter Jessie. Han försöker skapa ett bättre liv för sin familj, men tvingas konfrontera spöken från sitt förflutna när han får veta att han kan bli deporterad från det enda land som någonsin varit hans hem.

Pris 100:-
Åldersgräns Från 15 år
Tal Engelska
Undertext Svenska
Längd 1t 59min

Genre Drama
Regi Justin Chon

I rollerna Alicia Vikander, Justin Chon, Mark O'Brien, Linh Dan Pham, Emory Cohen m fl

Se trailer

Öpnna kalendarium

Kalendarium

Sat 28 May 14:00
Tuffa gänget
Köp biljett
Sat 4 Jun 14:00
Tuffa gänget
Köp biljett
Sun 12 Jun 14:00
Tuffa gänget
Köp biljett
Wed 15 Jun 19:00
Lightyear
Köp biljett
Sat 18 Jun 14:00
Lightyear
Köp biljett
Sun 19 Jun 14:00
Lightyear
Köp biljett
Wed 22 Jun 14:00
Tuffa gänget
Köp biljett
Wed 22 Jun 19:00
Black Phone
Köp biljett
Sun 26 Jun 16:00
Lightyear
Köp biljett
Wed 29 Jun 19:00
Elvis
Köp biljett
Fri 1 Jul 19:00
Black Phone
Köp biljett
Sat 2 Jul 19:00
Elvis
Köp biljett
Wed 6 Jul 14:00
Lightyear
Köp biljett
Thu 7 Jul 19:00
Elvis
Köp biljett

Restriktioner tas bort 11 februari

Vi återgår till normal placering vid biovisning och evenemang från och med 11 februari.

Kom ihåg att du fortfarande bör stanna hemma om du har symtom på covid-19. Vuxna som inte har vaccinerat sig bör fortsatt undvika folksamlingar och trängsel inomhus.

Klicka här för att läsa mer

Ta paus i firandet.

Ge bort en stunds lugn och ro. Lika uppskattat av svärsonen som av familjens ständiga projektledare.

Läs mer om Presentkort

Inför ditt besök

Förköpta biljetter får du i handen (om du köper på plats) eller din e-postadress (om du köper på hemsidan). Vi har alltid kunnig personal på plats - säg till om du har frågor eller problem!

Undrar du något mer inför ditt besök? Läs svaren på våra vanligaste frågor och svar här eller kontakta oss så hjälper vi dig.

Engagera dig för kulturen i Boden.

Vi tror på att möta nya idéer med nyfikenhet och entusiasm. Vill du jobba med oss? Är du nyfiken på hur man påverkar beslut? Vill du starta upp en ungdomsgrupp?

Läs mer och engagera dig!

By Formsmedjan. Powered by Yago