Hoppa till innehållet

Trolls 3.

  • Trolls 3
  • Trolls 3
  • Trolls 3
Datum och mer information om visning kommer

Gör dig redo för en actionfylld, stjärnspäckad, regnbågsfärgad familjeåterförening i Trolls 3. Efter två filmer med sann vänskap och obevekligt flirtande, är Poppy och Kvist nu officiellt äntligen ett par. När de kommer varandra närmare, upptäcker Poppy att Kvist har ett hemligt förflutet. Han var en gång med i hennes favoritpojkband, fenomenet BroZone, tillsammans med sina fyra bröder: Floyd, John Dory, Spruce och Clay. BroZone upplöstes när Kvist fortfarande var jätteliten, och även familjen splittrades. Kvist har inte sett sina bröder sedan dess.

När Kvists bror Floyd kidnappas, för sina musikaliska talanger, av ett par skurkaktiga popstjärnor ger sig Kvist och Poppy ut på en spännande och känslomässig resa för att återförena de andra bröderna och rädda Floyd från ett ännu värre öde än att bli en bortglömd popstjärna.

Pris 130:-
Tal Svenska
Undertext Svenska
Längd 1 tim 32 min

Premiär Hösten 2023
Genre Animation, äventyr, komedi

Regi Walt Dohrn, Tim Heitz
Svenska röster Mimmi Sandén, Måns Zelmerlöw, Freddy Åsblom, Linda Åslund, Charlotte Ardai Jennefors, Anastasios Soulis, Ester Sjögren m.fl

Se trailer

Öpnna kalendarium

Kalendarium

Sat 15 Jun 19:00
The watchers
Köp biljett
Sun 23 Jun 16:30
Den sista resan
Köp biljett
Sat 29 Jun 14:00
Katten Gustaf
Köp biljett
Sat 29 Jun 16:30
Your name
Köp biljett
Sat 13 Jul 16:30
Your name
Köp biljett
Sun 14 Jul 16:30
Norwegian wood
Köp biljett
Wed 17 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Fri 19 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Sun 21 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Thu 25 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Sat 3 Aug 16:30
Monster
Köp biljett
Sun 4 Aug 19:00
Twisters
Köp biljett
Fri 9 Aug 19:00
Borderlands
Köp biljett
Sat 10 Aug 19:00
Borderlands
Köp biljett
Sun 11 Aug 16:30
Borderlands
Köp biljett
Wed 14 Aug 19:00
Alien: Romulus
Läs mer
Fri 23 Aug 19:00
The Bikeriders
Köp biljett
Sat 24 Aug 16:30
The Bikeriders
Köp biljett
Wed 28 Aug 19:00
The Bikeriders
Köp biljett
Fri 13 Sep 19:00
Speak no evil
Läs mer

Gå före i biljettkön.

Vårt nyhetsbrev är fullproppat med kommande filmer, andra spännande evenemang och erbjudanden - var först med att boka platser till nästa premiärfilm

Klicka här för att anmäla dig

Inför ditt besök

Förköpta biljetter får du i handen (om du köper på plats) eller din e-postadress (om du köper på hemsidan). Vi har alltid kunnig personal på plats - säg till om du har frågor eller problem!

Undrar du något mer inför ditt besök? Läs svaren på våra vanligaste frågor och svar här eller kontakta oss så hjälper vi dig.

Om Folkets Hus

Vi finns till för människorna i Boden - därför ser vi till så att orten har en prima premiärbiograf, ordnar möten som förändrar och bistår föreningar i deras arrangemang

Läs mer om Folkets hus

Hjälp oss bli bättre.

Berätta för oss när något inte fungerar och kan anpassas bättre för dig. Genom ditt engagemang växer vi starkare - tillsammans!

Klicka här för att mejla oss

By Formsmedjan. Powered by Yago