Hoppa till innehållet

Ett sista race.

  • Ett sista race
  • Ett sista race
Datum och mer information om visning kommer

Streetracing-legenden Dennis har levt hela livet på fel sida om lagen. Efter att ha försummat sitt äktenskap och varit frånvarande i sin 16-åriga dotters liv, har han nu bestämt sig för ett ansvarsfullt och stilla liv. Något som snart bryts upp när han får reda på att dottern ska delta i ett race med sin nya kille. För att stoppa detta beger han sig ut på en resa och början på ett hisnande sista race med fart, fläkt och höga varvtal genom Sverige.

Pris 130:-
Tal Svenska
Undertext Svenska
Längd 1 tim 51 min

Premiär Julen 2023
Genre Komedi, Action, Racing

Regi Edward Af Sillén
I rollerna David Hellenius, Malin Åkerman, Jonas Karlsson, Johan Glans, Peter Dalle, Johan Ulveson, Ola Forssmed, Sara Soulié, Elsa Öhrn, Malte Gårdinger m fl.

 

Se trailer

Öpnna kalendarium

Kalendarium

Sat 15 Jun 19:00
The watchers
Köp biljett
Sun 23 Jun 16:30
Den sista resan
Köp biljett
Sat 29 Jun 14:00
Katten Gustaf
Köp biljett
Sat 29 Jun 16:30
Your name
Köp biljett
Sat 13 Jul 16:30
Your name
Köp biljett
Sun 14 Jul 16:30
Norwegian wood
Köp biljett
Wed 17 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Fri 19 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Sun 21 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Thu 25 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Sat 3 Aug 16:30
Monster
Köp biljett
Sun 4 Aug 19:00
Twisters
Köp biljett
Fri 9 Aug 19:00
Borderlands
Köp biljett
Sat 10 Aug 19:00
Borderlands
Köp biljett
Sun 11 Aug 16:30
Borderlands
Köp biljett
Wed 14 Aug 19:00
Alien: Romulus
Läs mer
Fri 23 Aug 19:00
The Bikeriders
Köp biljett
Sat 24 Aug 16:30
The Bikeriders
Köp biljett
Wed 28 Aug 19:00
The Bikeriders
Köp biljett
Fri 13 Sep 19:00
Speak no evil
Läs mer

Gå före i biljettkön.

Vårt nyhetsbrev är fullproppat med kommande filmer, andra spännande evenemang och erbjudanden - var först med att boka platser till nästa premiärfilm

Klicka här för att anmäla dig

Inför ditt besök

Förköpta biljetter får du i handen (om du köper på plats) eller din e-postadress (om du köper på hemsidan). Vi har alltid kunnig personal på plats - säg till om du har frågor eller problem!

Undrar du något mer inför ditt besök? Läs svaren på våra vanligaste frågor och svar här eller kontakta oss så hjälper vi dig.

Om Folkets Hus

Vi finns till för människorna i Boden - därför ser vi till så att orten har en prima premiärbiograf, ordnar möten som förändrar och bistår föreningar i deras arrangemang

Läs mer om Folkets hus

Hjälp oss bli bättre.

Berätta för oss när något inte fungerar och kan anpassas bättre för dig. Genom ditt engagemang växer vi starkare - tillsammans!

Klicka här för att mejla oss

By Formsmedjan. Powered by Yago