Hoppa till innehållet

Knatte: Bamse och världens minsta äventyr.

  • Knatte: Bamse och världens minsta äventyr
  • Knatte: Bamse och världens minsta äventyr
  • Knatte: Bamse och världens minsta äventyr
Datum och mer information om visning kommer

Nalle-Maja är med familjen på picknick men ingen verkar vilja leka med henne. När hon i ensamhet får i sig XYZ-saft och blir pytteliten tar allt en ny vändning. Ska de andra hitta henne och går det att göra skillnad om man är liten som en myra?

Vanliga frågor

Vad är knattebio?

Knattebio på Saga är visningar av lite kortare filmer för de allra minsta. Speltiden brukar ligga mellan 30 och 60 minuter. Under visningen är ljudvolymen lägre än på kvällsvisningarna och ljuset tänt i salongen.

Perfekt för den där första, magiska upplevelsen av film på bio. Vuxna är också välkomna!

Pris 100:-
Tal Svenska
Undertext Svenska
Längd 1 tim 5 min

Premiär December 2023
Producerad i Sverige

Regi Christian Ryltenius
Med röster av Rolf Lassgård, Johan Glans, Johan Ulveson mfl.

Se trailer

Öpnna kalendarium

Kalendarium

Sun 25 Feb 18:00
Night swim
Köp biljett
Wed 28 Feb 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Thu 29 Feb 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Fri 1 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sat 2 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sun 3 Mar 19:00
Den sista resan
Läs mer
Wed 6 Mar 19:00
Den sista resan
Läs mer
Sat 9 Mar 16:30
Den sista resan
Läs mer
Sat 9 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sun 10 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Wed 13 Mar 19:00
Den sista resan
Läs mer
Fri 15 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sat 16 Mar 16:30
Den sista resan
Läs mer
Sat 16 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sat 23 Mar 16:30
Den sista resan
Läs mer
Sat 23 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sun 24 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Wed 3 Apr 16:30
Porco Rosso
Köp biljett
Thu 4 Apr 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Fri 5 Apr 16:30
Möte i Rom
Läs mer
Fri 5 Apr 19:00
The first omen
Köp biljett
Wed 10 Apr 19:00
Möte i Rom
Läs mer
Sun 14 Apr 19:00
The first omen
Köp biljett

Gå före i biljettkön.

Vårt nyhetsbrev är fullproppat med kommande filmer, andra spännande evenemang och erbjudanden - var först med att boka platser till nästa premiärfilm

Klicka här för att anmäla dig

Inför ditt besök

Förköpta biljetter får du i handen (om du köper på plats) eller din e-postadress (om du köper på hemsidan). Vi har alltid kunnig personal på plats - säg till om du har frågor eller problem!

Undrar du något mer inför ditt besök? Läs svaren på våra vanligaste frågor och svar här eller kontakta oss så hjälper vi dig.

Om Folkets Hus

Vi finns till för människorna i Boden - därför ser vi till så att orten har en prima premiärbiograf, ordnar möten som förändrar och bistår föreningar i deras arrangemang

Läs mer om Folkets hus

Hjälp oss bli bättre.

Berätta för oss när något inte fungerar och kan anpassas bättre för dig. Genom ditt engagemang växer vi starkare - tillsammans!

Klicka här för att mejla oss

By Formsmedjan. Powered by Yago