Hoppa till innehållet

Bob Marley: One love.

  • Bob Marley: One love
  • Bob Marley: One love
Datum och mer information om visning kommer

BOB MARLEY: ONE LOVE hyllar den ikoniska artistens liv och musik, musik som inspirerade generationer med sitt budskap om kärlek och gemenskap. Upplev historien om Bob Marley på den stora bioduken för första gången, en stark berättelse om att övervinna motgångar och om livsresan bakom hans revolutionerande musik.

Pris 130:-
Åldersgräns Från 11 år
Tal Engelska
Undertext Svenska
Längd 1 tim 47 min

Genre Drama, musik, verklighetsbaserat

Regi Reinaldo Marcus Green
I rollerna Kingsley Ben-Adir, Lashana Lynch, Michael Gandolfini m.fl. 

Se trailer

Öpnna kalendarium

Kalendarium

Sun 25 Feb 18:00
Night swim
Köp biljett
Wed 28 Feb 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Thu 29 Feb 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Fri 1 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sat 2 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sun 3 Mar 19:00
Den sista resan
Läs mer
Wed 6 Mar 19:00
Den sista resan
Läs mer
Sat 9 Mar 16:30
Den sista resan
Läs mer
Sat 9 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sun 10 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Wed 13 Mar 19:00
Den sista resan
Läs mer
Fri 15 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sat 16 Mar 16:30
Den sista resan
Läs mer
Sat 16 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sat 23 Mar 16:30
Den sista resan
Läs mer
Sat 23 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Sun 24 Mar 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Wed 3 Apr 16:30
Porco Rosso
Köp biljett
Thu 4 Apr 19:00
Dune part 2
Köp biljett
Fri 5 Apr 16:30
Möte i Rom
Läs mer
Fri 5 Apr 19:00
The first omen
Köp biljett
Wed 10 Apr 19:00
Möte i Rom
Läs mer
Sun 14 Apr 19:00
The first omen
Köp biljett

Gå före i biljettkön.

Vårt nyhetsbrev är fullproppat med kommande filmer, andra spännande evenemang och erbjudanden - var först med att boka platser till nästa premiärfilm

Klicka här för att anmäla dig

Inför ditt besök

Förköpta biljetter får du i handen (om du köper på plats) eller din e-postadress (om du köper på hemsidan). Vi har alltid kunnig personal på plats - säg till om du har frågor eller problem!

Undrar du något mer inför ditt besök? Läs svaren på våra vanligaste frågor och svar här eller kontakta oss så hjälper vi dig.

Om Folkets Hus

Vi finns till för människorna i Boden - därför ser vi till så att orten har en prima premiärbiograf, ordnar möten som förändrar och bistår föreningar i deras arrangemang

Läs mer om Folkets hus

Hjälp oss bli bättre.

Berätta för oss när något inte fungerar och kan anpassas bättre för dig. Genom ditt engagemang växer vi starkare - tillsammans!

Klicka här för att mejla oss

By Formsmedjan. Powered by Yago