Hoppa till innehållet

Karusell.

  • Karusell
  • Karusell
  • Karusell
Datum och mer information om visning kommer

Parkvärden Fiona blir utvald att ta hand om några före detta vänner som vunnit en exklusiv, privat smygpremiär av Halloween på Liseberg – en hel natt, helt ensamma. Men sockervadd, härliga åk och skratt övergår snart i något helt annat, då de inser att de inte är ensamma i parken. Och drömnatten förvandlas snabbt till en sann mardröm.

Vanliga frågor

Kan min förälder intyga att jag är 15 år?

Alla som är över 18 år ses som vuxna och kan därför följa med (ledsaga) minderåriga på bio. Var redo med legitimationen i insläppet.

Den som följer med kan vara en kompis eller ett storasyskon - det viktiga är att personen är över 18 år och att den följer med under hela visningen.

Du kan inte intyga din ålder genom att be personal prata med förälder i telefon. Du kan inte heller låta någon intyga ålder för att sen lämna dig ensam på visningen.

Läs mer om åldersgränser på bio

Vad gäller för åldersgränser på bio?

Åldersgränser på bio

  • Barntillåten
    Får ses av alla oavsett ålder
  • Från 7 år
    Får ses av alla i vuxet sällskap
  • Från 11 år
    Från 7 år i vuxet sällskap
  • Från 15 år
    Från 15 år utan vuxna. Från 11 år i vuxet sällskap.

I vuxet sällskap betyder att person över 18 år följer med (ledsagar) under hela visningen. Ha legitimation redo för att intyga din ålder när du ska se film hos oss med åldersgränsen från 15 år. Ålderskontroll genomförs i insläppet till salongen.

Läs mer om åldersgränser hos oss

Pris 130:-
Åldersgräns Från 15 år
Tal Svenska
Undertext Svenska

Premiär Hösten 2023
Genre Skräck

Regi Simon Sandquist
I rollerna  Wilma Lidén, Omar Rudberg, Amanda Lindh, Embla Ingelman-Sundberg, Emil Algpeus och Ludvig Deltin mfl.

 

Se trailer

Öpnna kalendarium

Kalendarium

Sat 15 Jun 19:00
The watchers
Köp biljett
Sun 23 Jun 16:30
Den sista resan
Köp biljett
Sat 29 Jun 14:00
Katten Gustaf
Köp biljett
Sat 29 Jun 16:30
Your name
Köp biljett
Sat 13 Jul 16:30
Your name
Köp biljett
Sun 14 Jul 16:30
Norwegian wood
Köp biljett
Wed 17 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Fri 19 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Sun 21 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Thu 25 Jul 19:00
Twisters
Köp biljett
Sat 3 Aug 16:30
Monster
Köp biljett
Sun 4 Aug 19:00
Twisters
Köp biljett
Fri 9 Aug 19:00
Borderlands
Köp biljett
Sat 10 Aug 19:00
Borderlands
Köp biljett
Sun 11 Aug 16:30
Borderlands
Köp biljett
Wed 14 Aug 19:00
Alien: Romulus
Läs mer
Fri 23 Aug 19:00
The Bikeriders
Köp biljett
Sat 24 Aug 16:30
The Bikeriders
Köp biljett
Wed 28 Aug 19:00
The Bikeriders
Köp biljett
Fri 13 Sep 19:00
Speak no evil
Läs mer

Gå före i biljettkön.

Vårt nyhetsbrev är fullproppat med kommande filmer, andra spännande evenemang och erbjudanden - var först med att boka platser till nästa premiärfilm

Klicka här för att anmäla dig

Inför ditt besök

Förköpta biljetter får du i handen (om du köper på plats) eller din e-postadress (om du köper på hemsidan). Vi har alltid kunnig personal på plats - säg till om du har frågor eller problem!

Undrar du något mer inför ditt besök? Läs svaren på våra vanligaste frågor och svar här eller kontakta oss så hjälper vi dig.

Om Folkets Hus

Vi finns till för människorna i Boden - därför ser vi till så att orten har en prima premiärbiograf, ordnar möten som förändrar och bistår föreningar i deras arrangemang

Läs mer om Folkets hus

Hjälp oss bli bättre.

Berätta för oss när något inte fungerar och kan anpassas bättre för dig. Genom ditt engagemang växer vi starkare - tillsammans!

Klicka här för att mejla oss

By Formsmedjan. Powered by Yago