15 november 2022
Inställd föreställning
Tyvärr ställdes tisdagens föreställning av Sagan om Karl-Bertil Jonssons Julafton in på grund av sjukdom hos en i ensemblen. Resten av ensemblen bjöd de besökare som kom till Saga på en levande trailer med några sångnummer i salongen och Riksteaterföreningen bjöd på glögg och samkväm i foajén.
Under alla omständigheter blev det en trevlig kväll till slut. Men nu undrar kanske du som köpt biljett till föreställningen hur du ska göra. Jo, så här står det till med återköp och återbetalning:
Biljetter köpta via hemsidan kommer återbetalas av Tickster, du behöver inte göra något mer för att få dina pengar tillbaka. Mer information kommer att skickas ut per mejl.
Har du köpt biljett hos oss i kassan eller på Bodens Turistcenter? Då behöver du kontakta Bodens riksteaterförening på riksteatern.boden@gmail.com.
Vi hoppas på ett snabbt tillfrisknande och önskar Norrbottensteatern välkomna tillbaka!